Mam na imię Aleksandra. Witam Cię serdecznie na stronie VegeBalance.

Interesuje mnie holistyczne podejście do człowieka.
Zrównoważone i świadome spojrzenie na wiele kwestii w życiu jest dla mnie istotne;
życie to ruch, zmiana, rozwój, nieustanne odnajdywanie balansu.
To co mówimy, jak myślimy, co jemy i czym się otaczamy ma niebagatelne znaczenie.

Od wielu lat na własnym, żywym :), organizmie sprawdzam wpływ pożywienia na kondycję psychofizyczną, wydolność organizmu, zdrowie i samopoczucie.
Jestem wegetarianką i dietetyczką.
Wegetarianką jestem od 16 roku życia, aby poszerzyć swoją wieloletnią, praktyczną znajomość kwestii dotyczących żywienia, ukończyłam też studia z zakresu dietetyki.
Mieszkam i pracuję w Krakowie.

Wiedzę na temat zdrowego, zbilansowanego odżywiania czerpię z rzetelnych publikacji naukowych. Biorę udział w szkoleniach z zakresu dietetki, psychodietetyki, coachingu zdrowia. Na bieżąco śledzę pojawiające się „mody żywieniowe” sprawdzając czy mają racjonalne podstawy i sens. Od jakiegoś czasu skłaniam się ku weganizmowi, którego założenia są mi bliskie.
Współpracuję z Fundacją Viva! i portalem tematycznym Viva! Zdrowie.
Interesuję się rozwojem osobistym, psychologią, alternatywnymi metodami pomagającymi harmonijnie i dobrze żyć.

Ponadto jestem też historyczką sztuki, wrażliwą na piękno otaczającego świata miłośniczką fotografii (oraz kreatywnych mediów – swoją stronę zbudowałam samodzielnie), przyrody/natury,
dobrej kawy i aromatycznej herbaty, zdrowych muffinów, książek i aktywności fizycznej (w tym jogi – która jest dla mnie niesamowitą i fascynującą podróżą. Za tę podróż jestem wdzięczna wszystkim swoim nauczycielom, których cierpliwość i uważność pomagają mi iść dalej, niż się spodziewałam).

Miło Cię tu widzieć.

Możesz także przeczytać czym się zajmuję i odezwać się do mnie.
Zapraszam <3